FASHION DESIGN

PANEL DYSKUSYJNY

PIĄTEK, 24.11.2023 | 15:30 - 17:00

Inaugurację naszego wydarzenia zaplanowaliśmy zacząć od panelu dyskusyjnego z inspirującymi liderami branży designu. Panel odbędzie się 24.11 o godzinie 15:30 w dużej auli 1.01 budynku Rektorska 4.

Tematem panelu będzie "Ścieżki w branży kreatywnej – jak dośtać się i zostać?"

Przyłącz się do naszej inicjatywy, by wysłuchać inspirujących opowieści wiodących specjalistów branży, którzy podzielą się swoim doświadczeniem w budowaniu kariery, kluczowymi umiejętnościami oraz cennymi wskazówkami dotyczącymi tworzenia znakomitego portfolio. Zdobądź informacje na temat obecnie najbardziej poszukiwanych specjalizacji, dowiedz się, gdzie skutecznie szukać pracy, oraz odkryj strategie prezentacji swoich projektów. Ta wyjątkowa okazja pozwoli ci spojrzeć głębiej w świat branżowy, otworzy przed tobą drzwi do inspiracji i umożliwi rozwinięcie Twojej kreatywnej ścieżki zawodowej.

Prowadzącą panelu będzie Beata Giermasińska!

𝐁𝐞𝐚 𝐆𝐢𝐞𝐫𝐦𝐚𝐬𝐢𝐧́𝐬𝐤𝐚 jest projektantką strategiczną i badaczką pracującą na styku foresightu, strategii i human-centered design. Jako Senior Consultant w Deloitte Digital pomaga organizacjom w projektowaniu innowacyjnych strategii i doświadczeń. Od 10 lat pracuje na styku human-centered design i strategii tworząc strategie dla miasta przyszłości NEOM, licznych firm technologicznych, i globalnych korporacji takich ich ING Group czy marek takich jak Porsche. Bea zdobyła tytuł magistra na kierunku Strategic Design & Managment w Parsons School of Design w Nowym Jorku. Razem z Beą w Panelu wezmą udział nasi Szkoleniowcy:

Elzbieta Krutysza
Janusz Dworzaczek
Asia Feliksiak
Jan Diehl-Michałowski
Mateusz Rozynek

Serdecznie zapraszamy!

CO NA FASHION DESIGN?

PIĄTEK

sala 5.01

17:30 - 19:00 - TRENDY

Jak powstają trendy w modzie? Kto tak naprawdę je kreuje? Czy warto za nimi podążać? Podczas wykładu odpowiemy sobie na te oraz inne pytania związane z kreowaniem trendów. Poznamy również wybrane prognozy na nadchodzące sezony.
Prowadzący: Magdalena Floryszczyk

SOBOTA

sala 5.01

10:00 - 12:00 - MOODBOARD

Podczas warsztatów nauczymy się tworzyć plansze inspiracyjne tak, aby nie tylko ładnie wyglądały graficznie, ale przede wszystkim, aby rzeczywiście spełniały swoje zadanie, czyli inspirowały projektantów do tworzenia nowych kolekcji. Wykonamy również ćwiczenie na kreatywność, które sprawi, że każdy uczestnik spotkania odkryje w sobie artystę.
Prowadzący: Magdalena Floryszczyk

12:15 - 14:00 - MATERIAŁOZNAWSTWO

Blok o tematyce materiałoznawstwa w modzie skupia się na analizie różnorodnych tkanin i materiałów używanych w projektowaniu ubrań. Studenci zdobywają umiejętności oceny jakości materiałów, co umożliwia im projektowanie i tworzenie modowych kolekcji z uwzględnieniem zarówno estetyki, jak i funkcjonalności. Poznają także jakie ekologiczne zamienniki materiałów są obecnie na rynku
Prowadzący: Ewa Polkowska

15:00 - 16:45 - SITODRUK

Warsztat z sitodruku to praktyczne spotkanie, podczas którego uczestnicy zdobywają umiejętności w dziedzinie druku artystycznego przy użyciu techniki sitodruku. Poprzez praktyczne ćwiczenia, uczestnicy poznają proces przygotowywania matrycy, doboru farb i technik nakładania wzoru, co umożliwia im tworzenie własnych unikatowych projektów na różnorodnych powierzchniach.
Prowadzący: FABLAB - Magdalena Witosińska i Filip Długołęcki

17:00 - 18:30

W pierwszej części warsztatów opowiem o Fashion Revolution Polska. Następnie pokażę uczestnikom warsztatów gry RECY COOL - międzynarodowy projekt wsparty z Funduszu Wyszehradzkiego realizowany przez 4 oddziały Fashion Revolution. Poza oddziałem słowackim, który prowadzi cały projekt, zaangażowane są w niego oddziały z Czech, Węgier oraz Polski. Każda z trzech gier rozwija wiedzę i skłania do przemyśleń na tematy związane z największymi wyzwaniami świata mody.
Prowadzący: Fashion Revolution